SOLERA Güneş Enerji Sistemleri

Güneş son yıllarda önemi hızlı bir şekilde artam temiz bir enerji kaynağıdır. Anel-E-sistem işbirlikteliğimizle satış bölgemizde yer alan ANKARA, ÇANKIRI, BOLU, DÜZCE, KARABÜK, ZONGULDAK, BARTIN, KASTAMONU, ÇORUM, KIRIKKALE ve KIRŞEHİR” de satışa sunduğumuz ve uygulamalarını yaptığız “AnelTech Solera Güneş Panelleri”, güneşten kolay bir şekilde, çevreye duyarlı ve yenilenebilir enerji üretmenizi sağlar. AnelTech Güneş Panelleri en yüksek verimlilikte gün ışığını elektriğe çevirmek üzere dizayn edilmiş güvenilir güç kaynaklarıdır. AnelTech firmamızda 2007 yılında fotovoltaik konusunda Ar-Ge ve yatırım çalışmalarına başlanmışve 2007 yılından beri Türkiye çapında yüzlerce kurulum gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 2008 yılında fotovoltaik modül üretimi konusunda yatırım kararı alınmış olup, bu üretim hattının 2009 yılında kurulması ve faaliyete geçmesi beklenmektedir.. Güneş enerji sistemleri, kurulumlarından bu yana elektrik alt yapısı olmayan yerleşim yerleri, tekneler, telekomünikasyon sistemleri, endüstriyel ve ticari kullanıcılar tarafından sorunsuz kullanılmaktadır.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI;

 • Sokak aydınlatmalarında,
 • Park ve bahçe aydınlatmalarında,
 • Sinyalizasyon ve güvenlik sistemlerinde,
 • Mobil ve sabit askeri tesislerde,
 • Baz istasyonları ve vericilerde,
 • İşaret, levha, reklam panoları ile billboardlarda,
 • Turistik tesislerde,
 • Sanayide,
 • Akaryakıt istasyonlarında,
 • Çiftlik evleri ve şebekenin ulaşmadığı yerlerde,
 • Sulama pompalarında,

SOLERA Güneş Panelleri

Solera Multi-kristal (Polikristal) Güneş Panelleri; yerleşim yerleri ve ticari amaçlı kullanıcılar için hem şebekeye bağlı hem de şebekeden bağımsız olmak üzere, parlak derin mavi hatlı ve yüksek performanslı hücrelerden oluşup en yüksek verimi sağlarlar. Aneltech Solera Mono-kristal Güneş panelleri gelişmiş silikon monokristal hücre teknolojisine sahip olup, kullanıcılara son derece yüksek performans sağlarlar. Metrekare başına düşen gücü en yükseğe çıkartmak gerektiğinde ya da mimari bir yapıya entegre etmek için siyah bir modüle ihtiyaç duyulduğunda, Solera monokristal ürünlerimiz, bu uygulamalar için seçilmesi gereken en uygun güneş panelleridir.

SOLERA MONO/MULTI-KRISTAL GÜNEŞ PANELLERI AVANTAJLARI;
 • Yüksek verimlilik,
 • Güvenilirlik,
 • Çok yönlülük (suya, doluya, sürtünmelere ve diğer çevresel etkenlere karşı dayanıklı - her türlü iklimde kullanılmak için elverişli paneller),

BIPV (Bina Entegre Güneş Sistemleri)

Açık alanlarda kullanılan PV teknolojisi dışında, bina cephe giydirme sistemlerinin (BIPV- building integrated photovoltaic) fotovoltaik dizaynı ile binaların çatı, cephe ve çatı penceresi gibi kısımlarını kullanarak enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, BIPV modülleri diğer güneş paneli uygulamalarına göre binanın entegre bir parçası oldukları için genellikle daha uyumlu ve estetiktirler. Bu avantajlar sayesinde BIPV modülleri güneş paneli endüstrisinin en hızlı büyüyen kolu haline gelmiştir.

Güneş İzleme Sistemleri

SEHPA SİSTEMLERİ;

Solera Sehpa sistemleri, kısa teslim süreleri, kolay ve modüler kurulum yapısı ve hızlı montaj özellikleri sayesinde sahada kurulumlarda çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Güneş enerjisi sehpa sistemleri özel olarak düz ve eğimli çatılarda ve açık alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Modüler yapısı sayesinde, aynı sisteme zamanla modül ilavesi yapılabilinir. Çok hızlı kurulumu ve kurulum için minimum alet gereksinimi ile sistemlerimiz son derece pratiktir.

TRACING SİSTEMLERİ;

Bu sistemler, tek ya da çift eksenli olup, güneşi otomatik takip etmeyi sağlayan elektronik kontrollü sistemle çalışmaktadır.Sabit sistemlerle karşılaştırıldığında, tracking sistemlerinde aynı sistem için daha fazla (% 45’ lere kadar) güneş enerjisi elde edilebilir. Bu sistemde belli bir miktar enerjiyi üretmek için, diğer sabit sistemlere göre daha az alana ihtiyaç vardır. Diğer sabit güneş izleme sistemleriyle karşılaştırıldığında, ilk yatırım maliyetlerinin daha yüksek olmasına karşın, enerji eldesi göz önüne alındığında proje geri dönüş süresi daha kısadır.

irtibat formu